Plastika lavička před Muzeum Maškar v Milevsku

Více než dvouletou komunikaci,přípravu a následnou výrobu  plastiky před Muzeum Milevských maškar završila v červenci  instalace v Milevsku .

Socha s motivem maškar  akcentuje výtvarným způsobem vstup do Muzea, stává se poutačem pro návštěvníky a turisty a pro místní obyvatele novým relaxační spotem  i připomenutím významu lokální atrakce a tradice (funkce hravého pomníku)

Měla by obohatit a prodloužit zážitek z pobytu v nově vytvořeném  městském veřejném prostoru okolí muzea. Proto jsem navrhla kontaktní plastiku, na které se dá sedět.

Velikost sochy měla odpovídá měřítku místa a měla by být  situovaná tak, aby byla viditelná z přilehlé hlavní silnice z obou směrů i z různých pohledů přes náměstí), zároveň však respektuje příjemné lidské měřítko.

Inspiračním zdrojem a charakteristickým prvkem tradice je velkolepá podívaná a  průvod maškar. Proto jsem se rozhodla pro řešení , kde bude masek víc, figury  budou symbolizovat zepředu a zezadu jinou postavu ( také větší podívaná z více stran).

Po studiu dostupných obrazových materiálů jsem  vybrala  několik  podle mě historicky typických postav-Bakus, Klaun, Čert, Smrt, Ženská figura , Zvíře.

 

Omlouváme se, komentáře jsou již uzavřené.

Související články